Serowy torcik charlotte z truskawkami

Przepis


Rewelacyjny torcik serowy na bazie twarogu, świeżych truskawek i biszkoptów. Sernik bez pieczenia jest szybki w przygotowaniu, efektownie wygląda i świetnie smakuje w towarzystwie małej czarnej w gronie najbliższych.

Składniki:

Warstwa serowa:
650g twarogu sernikowego z mascarpone Président
400g śmietany 30%
6 łyżek cukru
100ml mleka
6 łyżeczek żelatyny
kilka kropel aromatu waniliowego

Warstwa serowo - truskawkowa:
300g twarogu sernikowego z mascarpone Président
600g świeżych truskawek
1 galaretka truskawkowa
4 łyżki cukru pudru
100ml wody
3 łyżeczek żelatyny
100g śmietany 30%

Mus truskawkowy:
300g świeżych truskawek
3 łyżki cukru pudru
2 łyżeczki żelatyny
1/3 szklanki wody

Dodatkowo:
12-14 sztuk okrągłych biszkoptów
120g podłużnych biszkoptów
200g świeżych truskawek
bita śmietana

Wykonanie:

1. Dno tortownicy o średnicy 23 cm wyłożyć okrągłymi biszkoptami, a dookoła obłożyć podłużnymi biszkoptami.

2. Warstwa serowa:
Żelatynę zalać połową ilości mleka i pozostawić do napęcznienia. Następnie podgrzać pozostałą ilość mleka, dodać napęczniałą żelatynę, całość dokładnie wymieszać i pozostawić do wystudzenia. Twaróg zmiksować mikserem, dodać cukier, aromat waniliowy, ubitą na sztywno śmietanę i żelatynę wymieszaną z mlekiem, całość energicznie i dokładnie wymieszać. Gotową masę serową wyłożyć na okrągłe biszkopty i wstawić do lodówki na około 30 minut.

3. Warstwa serowo - truskawkowa:
Żelatynę zalać połową ilości wody i pozostawić do napęcznienia. Następnie podgrzać pozostałą ilość wody, dodać napęczniałą żelatynę i całość dokładnie wymieszać. Truskawki zmiksować na purée, dodać cukier, zagotować, wsypać sypką galaretkę i napęczniałą żelatynę. Całość dokładnie wymieszać i pozostawić do lekkiego stężenia. Po tym czasie twaróg zmiksować mikserem, dodać ubitą na sztywno śmietanę, tężejące, zmiksowane truskawki i całość dokładnie wymieszać. Wylać do tortownicy na masę serową i wstawić do lodówki na około 35-45 minut.

4. Mus truskawkowy:
Żelatynę zalać wodą, wymieszać i pozostawić do napęcznienia. Truskawki zmiksować na purée, dodać cukier i zagotować. Następnie dodać napęczniałą żelatynę, dokładnie wymieszać i pozostawić do lekkiego stężenia. Po tym czasie wylać na masę serowo - truskawkową i wstawić do lodówki na około 50-60 minut.

5. Gotowy torcik udekorować bitą śmietaną i świeżymi truskawkami.
@Ewelina
następna inspiracja ➤

Skomentuj inspiracje:

następna inspiracja ➤