Kryształowy sernik

Przepis


Sernik bez pieczenia z kolorowymi galaretkami to świetna propozycja letniego, schłodzonego deseru, który nie tylko świetnie smakuje, ale również zjawiskowo wygląda. Z pewnością będzie słodkim hitem każdej imprezy z udziałem najmłodszych oraz świetnym dodatkiem do małej czarnej dla dorosłych.

Składniki:

1kg sera trzykrotnie mielonego
5 łyżek cukru pudru
3 łyżeczki ekstraktu waniliowego
1 galaretka cytrynowa
1 galaretka pomarańczowa
1 galaretka agrestowa
1 galaretka truskawkowa
1 galaretka niebieska
6 łyżeczek żelatyny
1/2 szklanki mleka
120g biszkoptów

Dodatkowo:
bita śmietana
kolorowa posypka

Wykonanie:

1. Tortownicę o średnicy 23 cm wyłożyć biszkoptami.

2. Każdą z galaretek rozpuścić w osobnym naczyniu w 250 ml wrzątku i pozostawić do ostudzenia. Następnie wstawić do lodówki aby stężały. Po tym czasie galaretki pokroić w kostkę o wielkości 1 cm x 1 cm.

3. W połowie ilości mleka namoczyć żelatynę, następnie dodać resztę mleka i podgrzać aż do rozpuszczenia żelatyny (nie gotować), dokładnie wymieszać.

4. Biały ser zmiksować z cukrem pudrem, dodać rozpuszczoną i ostudzoną żelatynę, całość dokładnie wymieszać. Masę serową podzielić na 5 części wlewając każdą do osobnej miseczki, następnie dodać do każdej pokrojoną galaretkę i delikatnie wymieszać.

5. Sernik składać kolejnymi warstwami: masa z galaretką niebieską, zieloną, pomarańczową, żółtą i na końcu czerwoną. Wstawić do lodówki na około 40 minut.

6. Po tym czasie udekorować bitą śmietaną i posypać kolorową posypką.


@Ewelina
następna inspiracja ➤

Skomentuj inspiracje:

Zobacz również te inspiracje:

następna inspiracja ➤