Cudo malinowo - makowe

Przepis


Składniki:
biszkopt
3 jajka
2/3 szklanki mąki
2/3 szklanki cukru
1 łyżeczka proszku do pieczenia
szczypta soli
1 łyżka octu lub spirytusu

biszkopt makowy
6 jajek
3/4 szklanki mąki
1/2 szklanki maku
1 szklanka cukru
szczypta soli
2 łyżeczki proszku do pieczenia
2 łyżki octu lub spirytusu

krem karpatkowy
250 g miękkiego masła
1 budyń śmietankowy
1 łyżka mąki ziemniaczanej
1 szklanka mleka
8 łyżek cukru

masa malinowa
500 g malin
1 szklanka cukru
2 galaretki malinowe
1 szklanka cukru
1 budyń malinowy
1/4 szklanki wody

Przygotowanie:
biszkopt
Białka ubijamy na sztywną pianę ze szczyptą soli, cały czas ubijając powoli dodajemy po jednym żółtku, cukier, mąkę, proszek do pieczenia, ocet.
Gotową masę przelewamy do blachy wyłożonej pergaminem o wymiarach 35 x 26 cm i pieczemy w temperaturze 180 C przez 10 minut dół, następnie 10-15 minut góra dół.

biszkopt makowy
Białka ubijamy na sztywna pianę ze szczyptą soli, powoli cały czas ubijając dodajemy: cukier, żółtka, mąkę, proszek do pieczenia, mak i ocet.
Gotową masę przelewamy do blachy wyłożonej pergaminem o wymiarach 35 x 26 cm i pieczemy w temperaturze 180 C przez 15 minut dół, następnie 15-20 minut góra dół. Jak placek się ostudzi przecinamy go poziomo tak aby powstały dwa placki.

krem karpatkowy
Połowę mleka gotujemy w rondelku z cukrem, drugą połowę mleka rozrabiamy z budyniem i mąką ziemniaczaną, do gotującego się mleka wlewamy mieszankę cały czas mieszając. ( gotujemy jak zwykły budyń). Masę budyniową ostudzamy. W makutrze wcieramy masło, powoli dodając po jednej łyżce masy budyniowej. Składniki ucieramy na gładką masę ( nie wyrabiajcie mikserem, masa się zważy! )

masa malinowa
Maliny miksujemy z cukrem, przelewamy do garnka i gotujemy na małym ogniu. Galaretki mieszamy w 1 szklance wody i dodajemy do mieszanki malin, cały czas gotując. Budyń malinowy rozpuszczamy w 1/4 szklance wody i łączymy z mieszanką malinową. Wszystko zagotowujemy i ostudzamy.

Ciasto najlepiej układamy w blaszce w której wcześniej piekliśmy, w kolejności:

biszkopt makowy -> krem karpatkowy -> krem malinowy -> biszkopt -> krem malinowy -> krem karpatkowy -> biszkopt makowy -> krem karpatkowy
następna inspiracja ➤

Dołącz do naszej grupy facebookowej

Skomentuj inspiracje:

następna inspiracja ➤